Každý občas prokrastinujeme. Všetci poznáme dni kedy v robote zo seba nedokážeme vydať ani trochu výkonu. Dni kedy slovo produktivita nehrá žiadnu rolu. Ako teda zvýšiť vašu produktivitu pri dlhých dňoch v kancelárii ? Pozreli sme sa na 10 vecí ktoré zvýšia vašu produktivitu a v následujúcich riadkoch si ich rozoberieme.

1. Trackujte si čas počas ktorého vykonávate úlohy

Tento jednoduchý trik vám ukáže ktoré činnosti by ste mali robiť rýchlejšie. Dokáže vám to odstrániť repetetívnosť niektorých úkonov a taktiež udržať akýsi pomyselný balanc.

2. Pravidelné pauzy

Nič nevie unúvať viac ako nepretržitá práca. Po určitom čase sa práca stáva repetetívnou a mali by ste si zobrať pauzu. Stačí 5 minút každých 55 a ste vybavený.

3. Udajte si sebou vytvorené deadlines

Deadline je okamih kedy prácu treba odovzdať poprípade vykonať. Ľudia zistili, že keď viete že niečo máte napríklad zajtra odovzdať, budete na tom pracovať o mnoho rýchlejšie ako keby ste to mali odovzdať o týždeň.

4. Dodržiavajte pravidlo 2 minút

Pravidlo 2 minút znie asi takto. Pokiaľ niečo dokážeš urobiť do 2 minút, ihneď to sprav, nenechávaj to na zajtra. Je to rýchlejšie ako sa k týmto krátkym úkonom vraciať po tých dlhších.

5. Povedzte nie schôdzkam

Schôdzky sú najväčší žrúti času. Zbytočne ich plánujete a potom sa ohľadom nich stresujete. Najlepšie je si na niečo takéto vyhradiť čas v týždni.

6. Vytvárajte schôdzu v stoji

Je to presne tak ako to znie. Schôdza alebo porada v stoji je výborná vec ako byť v strehu pre každú informáciu ktorú sa potrebujete dozvedieť.

7. Prestaňte robiť viac vecí naraz

Kým si ľudia myslia že multitasking je dôležitá schopnosť pri zvýšení produkcie, opak môže byť pravdou. Pokiaľ sa sústredíte 100% na jednu vec a následne na druhú, dokážete tieto dve veci spraviť rýchlejšie ako keby ste ich robili naraz. ')}